Ray kaynak fabrikasında hızlı yol yenileme makinasının revizyonu yapıldı

Ray kaynak fabrikasında hızlı yol yenileme makinasının revizyonu yapıldı :Ray Kaynak ve Yol Makinaları Onarım Fabrikası tarafından Hızlı Yol Yenileme Makinasının genel revizyonu yapıldı, makinanın % 70 eski parçaları yeni parçalarıyla değiştirildi.

Hızlı Yol Yenileme Makinasının Ana Makine ve Kreyn, Deutz Motor, Ana Şase revizyonları ile birlikte Yeni ve Eski Travers Bantları, Kreyn Ana Şase Ayakları ve Hidrolik Travers Tutucu Mekanizmaları ve Kontrol Sistemi, Travers Alma ve Serme Sistemi, Ray Saptırıcı Sistemleri, Hidrolik Sistem Silindirleri, Hidrolik Sistem Ekipmanları ve Hidrolik Hortumlar, Elektronik ve Elektronik Kontrol Sistemi yeniden tasarlanarak makina faal hale getirildi.

Yurt dışı fiyatlarının çok yüksek olan söz konusu komponentlerin yapımı, mühendislik çalışmaları sonucu çok daha uygun fiyatlara fabrikada gerçekleştirildi.

Örneğin, Travers Alma ve Serme Sisteminin orijinal parça fiyatı 650.000.-AVRO olan ünite, fabrika imkanları ile yeniden tasarlanarak, mahalli piyasa desteğiyle 130.000.-TL’ye imal edildi.

Hızlı Yol Yenileme Makinasının revizyonu ve parça değişimi için toplam 500.000.-TL harcama yapılarak % 90 varan tasarruf sağlandı.

 

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.