Selçuklu Belediyesinin Alt Yapıda Hedefi 40 Milyon Parke

Selçuklu Belediyesinin Alt Yapıda Hedefi 40 Milyon Parke :Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, 2015 faaliyet programında yer alan parke, bordür ve asfalt yapım çalışmalarına başladı.
Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, 2015 faaliyet programında yer alan parke, bordür ve asfalt yapım çalışmalarına başladı. İlçenin öncelikli ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Selçuklu Belediyesi’nin hedefi 40 milyon parke.
Yapılan çalışmalarla, ilçede yaşam kalitesini arttırmayı hedefleyen Selçuklu Belediyesi, 2015 yılı altyapı çalışmalarına başladı. Her geçen gün nüfusu artan ve sınırları genişleyen Selçuklu’ da 2009-2014 yılları arasında toplam 2 milyon 250 bin 818 m² sıcak asfalt, 2 milyon 625 bin 766 m² soğuk asfalt, 2 milyon 95 bin 332 m² parke ve 515 bin 919 metre bordür ile altyapı güçlendirildi.
İlçede yapılan çalışmaların ihtiyaca göre değişmekle birlikte tüm mahallelere en iyi şekilde hizmet götürdüklerini söyleyen yetkililer, 2015 yılında hedeflerinin 40 milyon parke olduğunu belirttiler. 38’i merkez mahalleler olmak üzere 72 mahallede altyapı çalışmalarını planlayan Selçuklu Belediyesi, 2015 yılında 920 bin m² parke ve 335 bin metre bordür yapmayı hedefliyor. 6360 Sayılı Yeni Büyükşehir Kanunu ile merkeze bağlanan mahallelerde de parke, bordür ve tamirat çalışmalarına devam eden Selçuklu Belediyesi çalışmalarını 23’ü parke-bordür ekibi olmak üzere toplam 40 ekiple yürütüyor. Ayrıca yetkililer Buhara Mahallesi Hat Sokak Büyükkeçeciler Caddesi’nde 2 finişer ile asfalt çalışmalarının başladığını belirtti.
Yeni bağlanan mahallelerimiz ile Selçuklu’ nun tamamında altyapı hizmetlerini yoğun bir şekilde yürütüyoruz diyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay “Selçuklu Belediyesi olarak sosyal kültürel organizasyonlar başta olmak üzere; eğitim, sağlık, yeşil alan ve spor gibi birçok alanda yatırımlar yapıyoruz. Bu yatırımların yanı sıra sürekli büyüyen Selçuklunun altyapı ve üstyapı çalışmalarına da önem veriyoruz. Yeni mahallelerimizde alt yapı eksiklerinin tamamlanması, diğer mahallelerimizde ise eskiyen altyapının yenilenmesi faaliyetlerini yürütüyoruz. Yapılan planlı ve programlı çalışmalar ile birlikte tüm mahallelerimize en iyi şekilde hizmet götürüyoruz” dedi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar