Ankara AKM – Gar – Kızılay Metro Hattı Projesi AYGM ve Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında önümüzdeki günlerde devir protokolü imzalanacak

AYGM Ankara AKM – Gar – Kızılay Metro Hattı Projesi AYGM ve Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında önümüzdeki günlerde devir protokolü imzalanacak


AYGM tarafından gerçekleştirilecek olan, “Ankara Metroları Projesi”nde yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu hattın yapımı için Ankara Büyükşehir Belediyesi ve AYGM arasında önümüzdeki günlerde devir protokolü imzalanacak. Bu aşamada protokol imzalanabilmesi için Belediye Meclisi’nden onay bekleniyor.
Gerekli onayların alınmasından ve protokolün imzalanmasından sonra projenin yatırım programına alınması için Kalkınma Bakanlığı onayına başvurulacak.
Yapılması planlanan hattın uzunluğu 3.3 km olacak ve hatta 3 istasyon yer alacak.
Bu proje, AYGM tarafından yürütülmekte olan Keçiören – Atatürk Kültür Merkezi hattını AKM İstasyonu’ndan sonra Gar üzerinden Kızılay’a uzatacak. Proje, Gar İstasyonu’nda YHT ile, Adliye İstasyonu’nda ise belediyece planlanan raylı sistem, teleferik ve otobüs ana aktarma istasyonu ile, Kızılay İstasyonu’nda ise Çayyolu ve Batıkent Metro İstasyonları ile entegrasyon sağlayacak.
Referans: Yatırımlar 1225 / 23 Mart 2015 (ÖA)


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar