Ataköy – Basın Ekspres – İkitelli Metro Hattı Projesi İnşaat ve elektromekanik işler ihalesi ile ilgili ÇED süreci başlatıldıİstanbul B. B. Ataköy – Basın Ekspres – İkitelli Metro Hattı Projesi İnşaat ve elektromekanik işler ihalesi ile ilgili ÇED süreci başlatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan, “Ataköy – Basın Ekspres – İkitelli Metro Hattı İnşaat ve Elektromekinaik İşler Yapımı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihale için ÇED süreci başlatıldı. Gerekli onayların alınmasından sonra ilan yayımlanacak.
Projenin toplamda 850 milyon liraya mal olması bekleniyor. Ataköy 5. Kısım’daki Ömer Duruk Camii önünden başlayacak yeni metro güzergâhı, Basın Ekspres Yolu’nu takip ederek Başakşehir İkitelli Organize Sanayi Sitesi’ne kadar gelecek. Metro hattıyla E-5 ve TEM’deki trafiğin rahatlatılması planlanıyor. Yeni metro hattında İkitelli Güney, Masko, Bahariye, Mehmet Akif, Halkalı Caddesi (212), Evren Güneşli, Mimar Sinan, Doğu Sanayi, Kuyumcukent, Çobançeşme, Yenibosna ve Ataköy olmak üzere toplam 12 istasyon bulunacak.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1210 / 01 Aralık 2014 (İY)

Reklamlar