Batman Belediyesi yeni çalışma dönemini güçlü karşıladıBatman Belediyesi yeni çalışma dönemini güçlü karşıladı :Havaların düzelmesiyle birlikte yeni çalışma dönemini güçlü bir şekilde karşılayan Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kentin pek çok yerinde sürdürdüğü eş zamanlı çalışmalarla göz dolduruyor. Başta sıcak asfalt olmak üzere, asfalt yama, yol yapım, kaldırım, kilit parke, yol genişletme çalışmalarının her safhasını yerinde takip eden Eşbaşkanlar Sabri Özdemir ve Gülistan Akel, yeni çalışma dönemini her alanda ciddi bir hazırlıkla karşılayacaklarını belirterek, “Bu sezon halkımızın beklentilerini ve memnuniyetini karşılayacak hizmetlerimizle yaşamın her alanını kapsayan çok önemli proje ve çalışmalarımızı en hızlı şekilde gerçekleştireceğiz” dedi. Mevsim şartlarının düzelmesiyle birlikte harekete geçen Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kentin değişik bölgelerinde eş zamanlı çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor. Yeni çalışma sezonunda belirlenen ihtiyaçlar ve öngörülen hedefler doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, pek çok mahallede ve kentin önemli cadde ve bulvarlarında başta sıcak asfalt olmak üzere, asfalt yama, yol yapım, kaldırım, kilit parke, yol genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Petrol kent, Seyitler, Yeşil tepe, Bayındır, Petrol, Yavuz Selim, Hilal, Bağlar, Tılmerç, Gül tepe, Belde, Bayındır, Huzur, Bahçelievler mahalleleri ile kentin önemli bulvar ve caddelerinde sürdürülen çalışmaların her aşamasını Belediye Eşbaşkanları Sabri Özdemir ve Gülistan Akel, anı anına yerinde takip ediyor. Yeni çalışma dönemini her alanda ciddi bir hazırlıkla karşılayacaklarını belirten Eşbaşkanlar Özdemir ve Akel, “Bu sezon halkımızın beklentilerini ve memnuniyetini karşılayacak hizmetlerimizle yaşamın her alanını kapsayan çok önemli proje ve çalışmalarımızı en hızlı şekilde gerçekleştireceğiz” dedi.
CADDE VE SOKAKLAR ASFALTLANIYOR
Tespit edilen ihtiyaçların ve öngörülen hedeflerin belirlenen program çerçevesinde yürütüldüğünü dile getiren Eşbaşkanlar Özdemir ve Akel, “Şu anda bir çok mahallemizde ekiplerimiz eş zamanlı olarak başta sıcak asfalt olmak üzere, asfalt yama, yol yapım, kaldırım, kilit parke, yol genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Yeşil tepe mahallemizin kimi sokakları ve buradaki yaşam ve Pamukçular Caddesi, Petrol kent mahallemizin iki sokağı ve Samanyolu caddesi ve yine Seyitler mahallelerimizin ilk etapta belirlenen sokakları asfaltlandı. Bunun dışında Hamidiler, Aydın Aslan, Kıbrıs Şehitleri, Bostan caddeleri ile Bozooğlu mezarlığı yolunu asfaltlamak için hazırlıklarımızı tamamladık.
YENİ YOLLAR AÇILIYOR
Artan ihtiyaçlara yanıt olabilmek amacıyla yeni yolların yapımı ve yol açma çalışmalarının da devam ettiğini ifade eden Eşbaşkanlar Özdemir ve Akel, “Bayındır, Petrol, Yavuz Selim, Hilal ve Bağlar mahalleleri ile Kıra dağı ve Palmiye bulvarlarının yanı sıra İpek yolu caddesindeki yol açma çalışmalarımızı tamamladık. Bunların dışında eşzamanlı olarak Tılmerç Belde, Gül tepe ve Bayındır mahallelerimizdeki sokaklar asfalt yama ekiplerimiz tarafından yolların gerekli onarımları yapılıyor. Yeşil tepe mahallemizde kilit taşı ve yama çalışmalarımız tamamlandı, aynı çalışmaya şu anda Huzur mahallesinde devam ediyoruz. Bahçelievler mahallemizde kilit taşı ve yol yapım işini tamamladık. Sadece burada 27 bin metrekare kilit parke taşı döşedik. Bahçelievler mahallesinden sonra aynı çalışmayı Hilal mahallesinde sürdürüyoruz. Hilal mahallemizde yaklaşık 20 bin metrekarelik yeni yol yaptık, yine belde yol yapım ve kaldırım çalışmalarımız sürüyor. Burada da şu ana kadar 7 bin metrekarelik bir alanı tamamladık” dediler. Eşbaşkanlar Özdemir ve Akel, yağışlar nedeniyle çalışmaları şu anda kontrollü bir şekilde sürdürdüklerini, önümüzdeki günlerde iklim şartlarında başlayacak olan düzelmeye bağlı olarak çalışmaların çok daha kapsamlı ve hızlı bir şekilde bütün kente yayılacak şekilde devam edeceğini söylediler.
batman-belediyesi-yeni-calisma-donemini-guclu-karsiladi-42252

Reklamlar