Dudullu – Bostancı Metro Hattı Projesi İhale ile ilgili ÇED süreci başlatıldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi Dudullu – Bostancı Metro Hattı Projesi İhale ile ilgili ÇED süreci başlatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan, “Dudullu – Bostancı Metro Hattı Yapımı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihale için ÇED süreci başlatıldı.
Güzergah belirleme, fizibilite, zemin etüdlerinin yapılması ve kamulaştırma işlemlerinin tamamlan-masından sonra yapım ihalesi için ilan yapılacak. Proje için bu yıl içinde Kalkınma Bakanlığı’na başvuru yapılması bekleniyor.
Projenin toplamda 4.185.000.000 liraya mal olması bekleniyor. Yaklaşık 15 km uzunluğunda olan raylı sistem hattında Bostancı İDO, Suadiye, Üst Bostancı, Kozyatağı, Bakkalköy, İçerenköy, Kayışdağı, Türkiş, İMES, Modoko, Dudullu, Y. Dudullu, Depo olmak üzere 13 istasyon yer alacak. Hat, başlangıç – bitiş içermekten çok bir ara bağlantı koridoru olacak.
Bilindiği gibi, “Dudullu – Bostancı ve Ümraniye – Ataşehir – Göztepe Raylı Sistem Hatlarının Uygulamaya Esas Kesin Proje” ihalesini kazanan Geodata SpA firması ile 13 Aralık 2013 tarihinde 9.507.964 Euro üzerinden sözleşme imzalanmıştı.
Referans: Yatırımlar 1162 / 05 Ocak 2014 (İY)

Reklamlar