HILL International IMS Fırmasını satın aldıHILL International IMS Fırmasını satın aldı : İnşaat Risklerinin Yönetilmesinde uluslararası lider olan Hill International (NYSE:HIL), uluslarası proje planlama kuruluşları, kurumsal yatırımcılar ve perakende sektöründe proje geliştime firmalarına proje yönetim hizmetleri sağlayan bir firma olan IMS Proje Yönetimi ve Danışmanlık A.Ş.’yi satın aldığını açıkladı. Yaklaşık 80 profesyonel çalışana sahip olan IMS’in genel merkezi İstanbul’da bulunmaktadır.
IMS eski Başkanı ve şimdi Hill’in Türkiye ve Orta Asya Proje Yönetimi Grubu Başkan Yardımcısı ve Yönetici Direktörü Serdar Güçar “IMS her zaman hizmet odaklı bir şirket olmuştur ve bu bizim başarılı sicilimizdeki ana faktördür” şeklinde konuştu. Güçar, “Bu iki şirketin kültürlerinin karışımı, hizmetlerimizin sonuçlarına muazzam bir değer ekleyecek ve müşterilerimizin beklentilerini karşılayabilme kabiliyetimizi uluslararası standartlarla donatarak güçlendirecektir.” diye ekledi.

Hill’in Başkanı ve CEO’su David L. Richter, “IMS’in bünyemize katılması, Hill’in proje yönetim kaynaklarını ve kapasitesini yalnızca Türkiye’de değil, tüm bölge genelinde güçlendirecektir” diyerek IMS ekibi ile ortak kuracağımız geleceği dört gözle beklediğini ifade etti.

1989 yılında kurulmuş olan IMS, Türkiye merkezli ve konusunda lider proje yönetimi firmalarından biridir. Şirket Orta Asya, Doğu Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da pek çok gayrimenkul projesi kapsamında hizmet sağlamıştır. IMS; proje geliştirme, tasarım yönetimi, inşaat yönetimi ve denetimi, değerleme çalışmaları ve benzer danışmanlık hizmetleri de dahil olmak üzere, geniş bir yelpazede seçkin hizmetler sunmaktadır. IMS hakkında daha fazla bilgi için, www.ims.com.tr<http://www.ims.com.tr> web sitesini ziyaret ediniz.

Hill International, dünya çapında 100 ofisi ve 4,700 profesyonel çalışanıyla binalar, ulaşım, çevre, enerji ve endüstriyel yatırımlar öncelikli olmak üzere; program yönetimi, proje yönetimi, inşaat yönetimi, inşaat hak talepleri ve diğer danışmanlık hizmetlerini vermektedir. “Engineering News-Record” dergisinin ölçümüne göre Hill, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük dokuzuncu inşaat yönetim firması olarak sıralanmıştır. Hill ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen www.hillintl.com<http://www.globenewswire.com/newsroom/ctr?d=10120665&l=4&a=www.hillintl.com&u=http%3A%2F%2Fwww.hillintl.com%2F> web sitesini ziyaret ediniz.

Yasal Uyarı: Burada yer alan bazı ifadeler, 1995 Özel Menkul Dava Reformu Yasası anlamı dahilinde “ileriye yönelik ifadeler” olarak kabul edilebilir ve niyetimiz bu tür ifadelerin, bu suretle oluşturulan yasal ayrıcalıklar tarafından korunabilmesidir. Tarihi bilgiler hariç, burada öne sürülen konular; gelirlerin, kazançların veya diğer finansal kalemlerin herhangi bir projeksiyonu; planlarımıza, stratejilerimize ve gelecekteki operasyonlar için hedeflerimize ilişkin herhangi bir beyan; ve gelecekteki ekonomik koşullar veya performans ile ilgili herhangi bir ifadeyi içeren fakat bunlarla sınırlı kalmayan konular, ileriye yönelik ifadelerdir. Bu ileriye dönük ifadeler mevcut beklentilerimize, tahminlerimize ve varsayımlarımıza dayalıdır ve belirli riskler ve belirsizliklere tabidir. İleriye yönelik ifadelerimize yansıyan beklentiler, tahminler ve varsayımların makul olduklarına inansak da, fiili sonuçlar bizim ileriye yönelik ifadelerimizde öngörülen veya kabul edilenlerden farklılık gösterebilir. İleriye yönelik ifadelerimiz kapsamına giren tahmin ve projeksiyonların gerçek sonuçlarımızdan farklılık göstermesine neden olabilecek önemli faktörler, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyona sunmuş olduğumuz raporların Risk Faktörleri bölümünde veya başka bir yerinde ifade edilmiştir. Herhangi bir ileriye yönelik ifademizi güncellemek için hiçbir niyet ve yükümlülük taahhüdümüz yoktur.

Reklamlar