Hızlı Tren Seti Alımı İhalesi için Siemens firmasının mahkemeye yaptığı başvuru reddedildiTCDD Hızlı Tren Seti Alımı İhalesi Siemens firmasının mahkemeye yaptığı başvuru reddedildi

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, “10 Adet Yüksek Hızlı Tren (YHT) Seti ve 47 kalem yedek malzemenin temini ile 10 adet Yüksek Hızlı Tren Setinin (YHT) 3 yıl süreyle bakım-onarım ve temizlik işi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Siemens firmasının KİK’in iptal kararı için Mahkeme’ye yapmış olduğu başvuru reddedildi. Bu aşamada Siemens firması Mahkeme kararının iptali için Danıştay’a başvuruda bulundu.
Bilindiği gibi yaklaşık maliyeti 992.000.000 TL olarak belirlenen ihaleyi 339.872.201,45 euro teklifi ile Siemens firması kazanmıştı.
Alstom (Fransa) firması tarafından 09 Eylül 2014 günü ihalenin sonucu için yaptığı itirazı değerlendiren Kamu İhale Kurumu söz konusu ihalenin iptal edilmesine karar vermişti.
İhaleye katılan firmalar şöyleydi:
1. Alstom (Fransa)
2. Siemens
3. Bombardier (Kanada) Teşekkür
Referans: Yatırımlar 1211/05 Aralık 2014 (ÖA)

Reklamlar