Karaman – Ulukışla Demiryolu ve 2. Hat Projesi İhalenin son teklif verme tarihi bu kez de 21 Mayıs 2015 gününe ertelendiTCDD Karaman – Ulukışla Demiryolu ve 2. Hat Projesi İhalenin son teklif verme tarihi bu kez de 21 Mayıs 2015 gününe ertelendi

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Karaman – Ulukışla Arası 135 km 2. Hat Altyapı ve Üstyapı Yapımı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihalenin daha önce 21 Nisan 2015 gününe ertelenen son teklif verme tarihi bu kez de 21 Mayıs 2015 günü saat 10.00’a ertelendi.
Bu arada da KİK, Alsim Alarko – Makyol İnşaat iş ortaklığı ve Seza İnşaat – Açılım İnşaat İş Ortaklığı – Adfa Taahhüt – Cemiloğlu Grup İnşaat – Sarıdağlar İnşaat İş Ortaklığı Konsorsiyumunun ihalenin ön seçim sonucu için yaptığı itirazı reddetti.
KİK geçtiğimiz günlerde de Özaltın İnşaat – Özkar İnşaat – Aga Enerji İş Ortaklığı ve Gülermak Ağır Sanayi – Şenbay Mad. Turizm – Kolin İnşaat İş Ortaklığının ihalenin ön seçim sonucu için yaptığı itirazı reddetmişti.
Bilindiği gibi daha önce de Yüksel İnşaat – Özdemir İnşaat – Yapıyol Altyapı İnşaat – Eferay Yapı – Öztaş İnşaat – Ermit Mühendislik İş Ortaklığı Konsorsiyumu’nun itirazını değerlendiren KİK, ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti.
Referans: Yatırımlar 1228 / 13 Nisan 2015 (ÖA)

Reklamlar