Karamanda Asfaltsız Yol KalmayacakKaramanda Asfaltsız Yol Kalmayacak :Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, tüm şehir genelinde üst yapı çalışmalarına hız verdiklerini belirterek, şehir genelinde asfaltlanmamış yol kalmayacağını söyledi.
Başkan Çalışkan, “Bütün mahallelerimizde, bir çok konuda hizmet vermeye devam ediyoruz. Kimi mahallelerimizde kaldırım yenileme çalışmaları, kimisinde alt yapı çalışmaları, kimisinde yol çalışmaları. Yani şunu söylemek gerekir ki Karaman Belediyesi olarak şehrin geneline hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.
Karaman’da bazı mahallelerde alt yapı çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Çalışkan, “Alt yapısı tamamlanmış yollarda sıcak asfalt uygulayacağız. Bunun için havaların biraz daha ısınması gerekli. Buralarda uygulayacağımız asfalt kalitesi yüksek uzun ömürlü. Alt yapısı henüz başlamamış, yada tamamlanmamış mahallelerimizde ise soğuk asfalt uygulaması yapacağız. Bu mahallelerimizin alt yapısının tamamlanmasının hemen akabinde buralara da uzun ömürlü sıcak asfalt uygulayacağız” diye konuştu.
BELEDİYE KENDİ ASFALTINI KENDİ ÜRETİYOR
Karaman Belediyesi tüm bu çalışmalarda kullanacağı asfalt malzemelerini kendisinin ürettiğini de kaydeden Çalışkan, “Urgan Mahallesi’nde kurulan asfalt üretim tesisi, saatte 160 ton asfalt üretim kapasitesine sahip. Belediye bu üretimle asfaltlama konusunda maliyeti büyük oranda düşürmüş durumdadır” ifadelerini kullandı.
karamanda-asfaltsiz-yol-kalmayacak

Reklamlar