Meydan – Havalimanı – Aksu – EXPO 2016 Hafif Raylı Sistem Projesi araç alımı için önümüzdeki günlerde ilan yapılacakAntalya Büyükşehir Belediyesi 2. aşama (Meydan – Havalimanı – Aksu – EXPO 2016) Hafif Raylı Sistem Projesi 18 adet araç alımı için önümüzdeki günlerde ilan yapılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2.Aşama (Meydan – Havalimanı – Aksu – EXPO 2016) Hafif Raylı Sistem projesi kapsamında kullanılacak 18 adet araç alımı ihalesi ile ilgili teknik şartname çalışmaları Boğaziçi Proje firması tarafından sürdürülüyor.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu çalışmaların tamamlanmasından sonra Boğaziçi Proje firması teknik şartnameleri Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi de şartnamelere son şeklini vererek ihale ilanında bulunacak.
Meydan – Havalimanı – Aksu – EXPO Raylı Sistem Hattı’nın yapımı için AYGM ve Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında 03 Mart 2015 günü protokol imzalanmış ve projenin yatırım programına alınması için Kalkınma Bakanlığı onayına başvurulmuştu. Bu aşamada da Kalkınma Bakanlığı’ndan yanıt bekleniyor.
Meydan – Havalimanı – Aksu – EXPO 2016 Hafif Raylı Sistem Araçları ile 3. Aşama Hafif Raylı Sistem Proje Hazırlanması Müşavirlik İşi için Boğaziçi Proje firması ile 1.990.000 TL’lik sözleşme imzalanmıştı. Firma bu kapsamda alınması planlanan araçlar için teknik şartname oluşturuyor ve 3. aşama raylı sistem hattı için de fizibilite çalışmaları yapıyor. (ÖA)

www.yatirimlar.com

Reklamlar