Tarihi Bada Köprüsü Restore Ediliyor

Tarihi Bada Köprüsü Restore Ediliyor :Beyşehir ilçesinde, Konya Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından korunması gerekli kültür varlığı olarak tescil edilen tarihi Bada Köprüsü restore ediliyor.
İlçeye bağlı Bayavşar Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Osmanlılar döneminden kalan tarihi köprü, bir süre önce can ve mal güvenliği açısından büyük tehlike arz etmesi nedeniyle araç trafiğine kapatılmıştı. Araç trafiğine kapatıldıktan sonra oluşan hasarların giderilmesi için restore edilmesine karar verilen Bada Köprüsü ile ilgili Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldı.
Karayolları tarafından ihaleye çıkarıldıktan sonra işi üstlenen firma tarafından başlatılan restore çalışmalarının bitme aşamasına geldiği belirtildi. Ulaşıma kapatılan tarihi köprünün paralelinde uzanan servis yolundan trafik akışı sağlanmaya başlanırken, geçtiğimiz yıl başlanan restore çalışmaları son aşamaya geldi.
200 takvim günü içerisinde bitirilmesi beklenen tarihi köprünün tamamlanmasının ardından yeniden araç trafiğine açılması bekleniyor.
İlk yorum yapan olun

Yorumlar