Üç katlı tünel gelecek ay ihaleye çıkıyorÜç katlı tünel gelecek ay ihaleye çıkıyor :Bir katı metro geçişi, iki katı kara taşıtlarının geliş ve gidişi için düzenlenecek olan 3 katlı tüp geçit, mayısta ihale edilip 5 yılda tamamlanacak .
İstanbul Boğazı’nda Marmaray ve Avrasya tünelinin ardından üçüncü tüp geçit için ihale, gelecek ay yapılacak. İki katı lastik tekerlekli araçlar, bir katı metro geçişi için ayrılacak olan geçitle ilgili bilgi veren eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, yap-işlet-devret modeliyle yapılacak olan tünelin gelecek ay ihale edileceğini belirterek, “İhalenin ardından kazmanın vurulmasıyla birlikte projeyi 5 yıl içinde tamamlayacağız” dedi.
DÜNYADA İLK 3 KATLI TÜNEL
Pazar günü İstanbul’da açılacak olan Levent-Hisarüstü metrosunun son derece önemli bir güzergâh olduğunu, yapılacak 3 katlı tünelin dünyada bir ilk olacağını ifade eden Lütfi Elvan, bu tünel ile 9 farklı metro sisteminin birbiriyle entegre olacağını, özellikle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde yığılmayı büyük ölçüde azaltacağını söyledi.
Milletvekili adayı olduğu Antalya’daki projelerden de söz eden Lütfi Elvan, “Antalya’da bir bütün olarak akıllı kent uygulaması başlatacağız. Antalya’yı dünya markası haline getirmek, denizci bir kent oluşturmak istiyoruz. EXPO 2016’ya kadar 18 kilometrelik tramvay hattını bitireceğiz” diye konuştu.
uc-katli-tunel-gelecek-ay-ihaleye-cikiyor

Reklamlar