Uşak Trafiği İçin Radikal Kararlar AlındıUşak Trafiği İçin Radikal Kararlar Alındı :Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte en çok şikayet edilen konuların başında yer alan trafik konusunda kalıcı çözüm bulmak için projelerin bitme aşamasına geldiğini belirtti.
Uşak’ta yaklaşık 110 bin araç trafikte bulunuyor. Her gün giderek artan ve nüfusa oranla en çok araç kullanılan illerin başında yer alan Uşak’ta vatandaşların en çok şikayet ettiği konuların başında ise trafik sorunu geliyor. Bu konuda köklü çözümler içinse Uşak Belediyesi kolları sıvadı. Gerek şehir içi gerekse şehirler arası yollarda trafiği rahatlatmak isteyen Belediye projelerini hazırladı.
Buna göre kent merkezinde ana arterlerde yollar yeniden düzenlenecek. Zübeyde Hanım Caddesi’nin asfaltlanması ve kullanıma daha uygun getirilmesinin akabinde Garanti Bankası ve 1. Pırlanta Sokak arasında yol ve kaldırım düzenlemeleri kullanım kolaylığını sağlanması için yeniden düzenlenecek. Kentin içinde yer alan kuzey ve güney çevre yolları ise 2015 yılında bitirilecek. Diğer yandan İzmir Ankara karayolu üzerinde 2 adet battı çıktı yapılarak yolun akışı daha da hızlandırılacak ve yol güvenliği daha da artacak.
Uşak’ta trafik konusunda kalıcı çözümler üzerinde çaba verdiklerini bildiren Belediye Başkanı Nurullah Cahan,”İlimizin kanayan yaralarından birisi olan trafiği her anlamda en rahat hale getirmek için çok yönlü çalışıyoruz” ifadesini kullandı. Bu nedenle kentin geleceğini planladıklarını anlatan Cahan, “İlimizin gelecekte her yönü ile marka ve güzel olması hedefimiz. Öncelikle ilimizin bir noktada sıkışmasının önünü açmak ve yeni yaşam alanları oluşturmak için büyük projelerimizde ilerleme kaydettik. Kentsel Dönüşüm Projesi ve Kent Park Projesi gibi projeler kentimizin merkezde sıkışması sorununa merhemolacak. Devlet kurumları yer değiştirecek ve işlek ana caddeler artacak. Bu sayede trafikte uzun vadede sonuçlar alacağız” dedi.
Kent merkezinde de yollar ile ilgili çalışmaların devam ettiğini hatırlatan Cahan, Zübeyde Hanım Caddesi ile bir başlangıç yapacaklarını iletti. Cahan, “Zübeyde Hanım Caddemiz ile ana arterlerde beklenilen çalışmanın startını vermiş olacağız. Bu caddemiz asfalt olacak. Ayrıca trafiğin ve yayaların kullanımı için son derece modern bir hale gelecek. Belediye önüne kadar devam edecek çalışma ile caddemiz modern bir görüntüye de kavuşacak. Caddemizin bitimi ile beraber diğer ana caddelerimizde de çalışmalar yapılacak. Konu ile ilgili projelerimiz hazır. Ayrıca İsmetpaşa Caddemizin ortasından akan trafiği ve yayaların hareketlerini gözeterek Garanti Bankası aralığı 1. Pırlanta Sokak’ta da yol ve kaldırım düzenlemesi için projemizi bitirdik. Yakında çalışmalar burada da başlayacak” diye konuştu.
İzmir Ankara Karayolu üzerinden her gün on binlerce aracın geçtiğini dile getiren Cahan bu yolda da projeleri yaptıklarını ve icra edilme aşamasına geldiklerini söyledi. Yolda iki adet battı çıktının fayda sağlayacağının altını çizen Cahan şunları kaydetti: “İzmir Ankara Karayolu çok işlek yollardan birisidir. Bu yola şehir içi trafiği de eklenince özellikle belli saatlerde yoğunluk ve trafikte tehlike oluşuyor. Biz bu konuda göreve gelmemizin akabinde sürekli çalışma yaptık. Ulaşım planları ve yolun geleceğini masaya yatırdık. Sonuç itibari ile iki adet battı çıktının faydalı olacağına kanaat getirdik. Otogar Kavşağı ve Stadyum Kavşağı’nda hazırladığımız battı çıktı modeli projesini hazırladık ve ilgili kurumlar ile görüşmelerimize başladık”
Çevre yolları hakkında da bilgi veren Başkan Cahan, “İlimizin merkezinde kuzey ve güney çevre yolunda çalışmalar sürüyor. Bu yollar 2015 yılında bitecek ve vatandaşlarımız hastaneye, adliyeye ve istedikleri yerlere şehir merkezine girmeden kolaylıkla gidebilecek. Şantiye yılı ilan ettiğimiz 2015 yılında kuzey ve güney çevre yolu kentimize ivme kazandıracak. Diğer yandan hükümetimizin yaptığı çevre yolu ise hala devam ediyor. Bu yolun bitimi ile kent trafiğimiz daha da rahatlayacak. Uzun vadede otogarın taşınması gibi çalışmalarda bitince Uşak’ta trafik sorununu bir daha konuşmayacağız” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.