Ağın Köprüsü ‘nde sona yaklaşılıyorAğın Köprüsü ‘nde sona yaklaşılıyor :Elazığ’ın Ağın ilçesinde yapımı devam eden 520 metre uzunluğundaki köprünün bitirilmesi için son aşamaya gelindi.
Elazığ’ın Ağın ilçesinde yapımı devam eden 520 metre uzunluğundaki köprünün bitirilmesi için son aşamaya gelindi.
Elazığ’dan Ağın ilçesine gidenlerin Keban Barajı’ndan dolayı baraj üzerinden karşıya araçlarıyla feribot aracılığıyla geçtikleri, ulaşımdaki zaman kaybını kısaltmak ve ulaşımı rahatlatmak için projesi tamamlanarak inşasına başlanan Ağın Köprüsü’nün yapımında son aşamaya gelindi. Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş, köprü yapımında köprünün iki yakayı birleştirecek olan son parçasının Haziran ayı başında yapılacağını söyledi. Serttaş, “Köprü yapımının kısa sürede bitmesi için belediye olarak tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bunun yanında iş makinesi ve işçi desteği sağladık. Son parçanın yapılmasının ardından geriye ince işçiliği ve köprünün bağlantı yollarının yapımı geriye kalıyor. Köprü bittiğinde karayolunu kullananlar daha rahat ve zaman kaybetmeden baraj üzerinden karşıya geçebilecek” dedi.
Köprünün son parçasının önümüzdeki ay içerisinde yerleştirileceği ve Ağustos ayında ise tamamen hizmete girmesinin planlandığı öğrenildi.
agin-koprusu-nde-sona-yaklasiliyor

Reklamlar