Ataköy – Basın Ekspres – İkitelli Metro Hattı Projesi İnşaat ve elektromekanik işler ihalesi için YPK onayı bekleniyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi Ataköy – Basın Ekspres – İkitelli Metro Hattı Projesi İnşaat ve elektromekanik işler ihalesi için YPK onayı bekleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan, “Ataköy – Basın Ekspres – İkitelli Metro Hattı İnşaat ve Elektromekinaik İşler Yapımı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; ihale için Yüksek Planlama Kurulu (YPK) onayı bekleniyor. Gerekli onayların alınmasından sonra ilan yayımlanacak.
Projenin toplamda 850 milyon liraya mal olması bekleniyor. Hattın uzunluğu 13,4 km olacak. Proje mevcut Marmaray ile Başakşehir – Kirazlı Metro Hattı arasında bağlantı sağlanacak. Ayrıca planlanan Bakırköy – Beylikdüzü ve Mahmutbey – Kirazlı Hatları’na da entegre olması hedefleniyor.
Hattın inşaatında TBM (Tunel Boring Machine) metodu ve 4 istasyonda aç – kapa tüneller kullanılacak. Aç – kapa tüneller, Halkalı, Kuyumcukent, Çobançeşme ve Ataköy İstasyonları’nda yapılacak. Yeni metro hattında İkitelli Güney, Masko, Bahariye, Mehmet Akif, Halkalı Caddesi (212), Evren Güneşli, Mimar Sinan, Doğu Sanayi, Kuyumcukent, Çobançeşme, Yenibosna ve Ataköy olmak üzere toplam 12 istasyon bulunacak.
Referans: Yatırımlar 1226 / 30 Mart 2015 (İY)

Reklamlar