Eminönü – Alibeyköy Tramvay Hattı Projesi Yapım ihalesi için şartname hazırlık çalışmalarına başlandıİstanbul B.B. Eminönü – Alibeyköy Tramvay Hattı Projesi Yapım ihalesi için şartname hazırlık çalışmalarına başlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, “Eminönü – Alibeyköy Tramvay Hattı Yapımı” ihalesi ile ilgili şartname hazırlık çalışmalarına başlandı.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; söz konusu hat Eminönü’nden başlayıp Fatih ve Eyüp sahillerinden geçecek ve Alibeyköy Cep Otogarı’na kadar gelecek. Eyüp Merkez’den de Bayrampaşa’ya çıkan bir tramvay olacak. O tramvay hattı da Eminönü – Alibeyköy Hattı’na entegre olacak.
12 km uzunluğunda, 18 istasyondan oluşan tramvay hattı, Eminönü ile Alibeyköy Cep Otogarı arasındaki seyahat süresini 30 dakikaya indirecek ve saatte 25 bin yolcu kapasiteli olacak. Eminönü, Küçükpazar, Kadir Has Üniversitesi, Fener, Balat, Feshane, Eyüp Teleferiği, Devlet Hastanesi, Silahtar, Bilgi Üniversitesi, Alibeyköy Merkez, Alibeyköy Metro Durağı ve Alibeyköy Cep Otogarı istasyonlarından oluşacak. Yeni tramvay hattının hemen yanında bir bisiklet yolu yapılacak ve rayların geçtiği alandaki yeşil doku korunarak bir yeşil hat oluşturulacak. (İY)

Reklamlar