Eurostar Londra ile Marsilya arasında seferlere başladı (Video)Eurostar Londra ile Marsilya arasında seferlere başladı : Fransa ile İngiltere arasındaki Manş Denizi’nde hizmet veren demiryolu şirketi Eurostar, Londra ile Marsilya arasındaki hızlı tren seferlerine başladı.

Lyon ve Avignon şehirlerine de uğrayacak yüksek hızlı yolcu trenleri, İngiltere ile Akdeniz’i 6 buçuk saatte birbirine bağlayacak.

Başkent Paris’in ardından Fransa’nın en büyük ikinci şehri Lyon ile İngiliz başkenti arasındaki mesafe ise 4 saat 40 dakikaya inecek.

Uçak şirketleriyle sıkı bir rekabete giren Eurostar, bilet fiyatlarında da oldukça iddialı. Şirket Marsilya-Londra gidiş-dönüş bileti fiyatını 123 Euro olarak belirledi. Lyon-Londra bileti ise 111 Euro’dan satışa sunuldu. Büyük rağbet gören trenlerde bilet bulmak zorlaşırken şimdiden 45 bin İngiliz’in bu yaz için yerlerini ayırdığı açıklandı. Hızlı trenler yaz döneminde haftada 5, kış dönemindeyse karşılıklı 3 sefer düzenleyecek.

Fransa’da demiryolu tekelini bu sene sonunda kaybedecek Fransız Devlet Demir Yolları (SNCF) Eurostar’ın yüzde 55’lik payına sahip.

Reklamlar