Kocaeli B.B. Kuzey Toplu Taşıma Hafif Raylı Sistem Hattı Projesi Proje için ÇED gerekli değildir kararı verildiKocaeli B.B. Kuzey Toplu Taşıma Hafif Raylı Sistem Hattı Projesi Proje için ÇED gerekli değildir kararı verildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın “Kuzey Toplu Taşıma Hafif Raylı Sistem (LRT) Hattı” projesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; ÇED raporu Serra Çevre firması tarafından hazırlanan söz konusu proje için ÇED gerekli değildir kararı verildi. İhale ilanının bu yıl içinde yapılması planlanıyor. Projenin toplam bedeli 2.578.755 TL olarak belirlendi.
Hat Körfez İlçesi’nin Atalar Mevkii’nden başlayıp D-100 Karayolu güzergâhını takip ederek Tütünçiftlik – Derince – İzmit – Yahyakaptan – Köseköy ve Cengiz Topel Havalimanı’na kadar ulaşacak. Bir gidiş bir de dönüş olmak üzere çift hat işletilmesi planlanan hattın kesit genişliği hemzemin ve viyadükte 8,7 km olacak. Hat güzergâhı boyunca toplam 23 adet istasyon yeri belirlendi. Atalar – Cengiz Topel yönünde hat yeraltında başlamakta, Yahya Kaptan bölgesinden sonra fabrikalardan itibaren hemzemin olarak devam edecek. Hat Köseköy kesimini ise viyadük olarak geçecek, sonrasında hemzemin olarak devam edecek.
Referans: Yatırımlar 1196 / 01 Eylül 2014 (İY)

Reklamlar