Meydan – Havalimanı – Aksu – EXPO 2016 Hafif Raylı Sistem Projesi 18 adet araç alımı için Kalkınma Bakanlığı onayına başvurulduAntalya Büyükşehir Belediyesi 2. aşama Meydan – Havalimanı – Aksu – EXPO 2016 Hafif Raylı Sistem Projesi 18 adet araç alımı için Kalkınma Bakanlığı onayına başvuruldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2. Aşama (Meydan – Havalimanı – Aksu – EXPO 2016) Hafif Raylı Sistem Projesi’ kapsamındaki “18 adet araç alımı” işinin yatırım programına alınabilmesi için Kalkınma Bakanlığı onayına başvuruldu.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; proje kapsamındaki 18 adet araç alımı ihalesi ile ilgili teknik şartname çalışmaları Boğaziçi Proje firması tarafından tamamlandı. Gerekli onayların alınmasından sonra söz konusu araçlar için ilan yapılarak firmalardan teklif vermeleri istenecek.
Meydan – Havalimanı – Aksu – EXPO Raylı Sistem Hattı’nın yapımı için de AYGM ve Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında 03 Mart 2015 günü protokol imzalanmış ve projenin yatırım programına alınması için Kalkınma Bakanlığı onayına başvurulmuştu. Bu aşamada da Kalkınma Bakanlığı’ndan yanıt bekleniyor.
Referans: Yatırımlar 1229/20 Nisan 2015 (ÖA)

Reklamlar