Ölüm rampası ölüm kavşağı olduÖlüm rampası ölüm kavşağı oldu :Yıllardır birçok kişinin hayatını kaybettiği ya da yaralandığı trafik kazalarının meydana geldiği Siğilli Rampası’nda yapılan tüm düzenlemelere rağmen can ve mal kayıpları yaşanmaya devam ediyor.
Geçtiğimiz yıllarda yaşanan ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazaları nedeniyle gündemden düşmeyen Siğilli Rampası’nda Karayolları tarafından düzenleme yapılmış, rampanın yüksekliği ciddi oranda düşürülerek yolda genişletmeler yapılmıştı.
Rampada yaşanan kazaların ardından yüksekliği düşürülmüş, genişliği de arttırılmıştı
En son geçtiğimiz yıl Keşan-Enez Karayolu’nun 5 kilometrelik bölümünün ihale ile alan Has-Yol isimli firma tarafından yolda çalışmalar yapılmış, 6 metre olan yolun genişliği yaklaşık 12 metreye çıkarılırken, bir miktar da rampanın yüksekliğinde düşüklük yaşanmıştı.
Tamda Siğilli Rampası’nda artık trafik kazaları yaşanmayacak diye düşünceler ortaya çıkmışken, firmanın burada yaptığı kavşak, daha büyük kazalara davetiye çıkıyor. Keşan’dan Enez istikametine gidişte, Mezarlık girişine denk gelen bölümde başlayan kavşak refüjü kazalara neden oluyor. Özellikle yaz aylarında birçok yabancı insanın geldiği düşünüldüğünde ise burada tam bir felaket yaşanması bekleniyor.
“RAMPAYI ÇIKTIKTAN SONRA KAVŞAĞI GÖRÜNCE PANİK YAPIYORUZ”
Rampayı çıktıktan sonra aniden çıkan kavşağa çarpmamak için manevra yapan sürücüler, yoldan çıkma tehlikesiyle karşı karşıya kalırken, bazıları ise kavşağın refüjüne çarpmaktan son anda kurtuluyor. Geçtiğimiz Pazar akşamı saat 01.30 sıralarında meydana gelen trafik kazası da buna en güzel örneklerden biri. Keşan’dan Enez istikametine giden otomobil, Siğilli Rampası’nı çıktıktan sonra önce önüne çıkan kavşağa çarpıyor, daha sonra ise havalanarak takla attıktan sonra yanmaya başlıyor. Kazada şans eseri araçta fırlayan sürücü yanmaktan kurtulurken, ağır yaralı olarak Keşan Devlet Hastanesi’ne kaldırılıyor.
Yolda trafik yoğunlaşmadan bir an önce gerekli düzenlemelerin yapılması isteniyor
Buradaki tehlikeye en güzel ve en acı örnekten biri olan bu kazada sürücünün durumunun ise ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Keşan-Enez Karayolu’nu sürekli kullanan sürücüler ve ticari araç sahipleri ise bu kavşakla ilgili başta Keşan Kaymakamlığı olmak üzere Karayolları ve AK Parti İlçe Teşkilatı’nın gerekli olan çalışmayı yapmasını, yapım itibariyle daha büyük kazalara neden olabilecek bu kavşağın bir an önce düzeltilmesini istiyor.
Vatandaşlar, bu kavşakta gerekli düzenlemeler yapılmadığı takdirde, birçok trafik kazasının meydana gelebileceğini ve çok sayıda kişinin ölüm veya yaralanmayla karşı karşıya kalacağını ifade etti.
olum-rampasi-olum-kavsagi-oldu

Reklamlar