Sefaköy – Halkalı – Başakşehir Havaray Projesi Belediye Meclisi tarafından onaylandıİstanbul Büyükşehir Belediyesi Sefaköy – Halkalı – Başakşehir Havaray Projesi Proje, Belediye Meclisi tarafından onaylandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek, “Sefaköy – Halkalı – Başakşehir Havaray Projesi”ne ait tadilat teklifi, Belediye Meclisi’ne sunuldu.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; teklif, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edildi.
Proje planlara işlenmeye başlandı. 11,60 kilometre uzunlukta olan Sefaköy – Halkalı – Başakşehir Havaray Projesi, Sefaköy metrobüs durağından başlayacak, Halkalı Meydanı’ndan geçerek, Atakent, İkitelli ve Başakşehir 1. Etap Metrosu’na kadar gidecek. Proje, Beylikdüzü İncirli Metrosu, Kirazlı Halkalı LRT Hattı ve Mecidiyeköy Mahmutbey Metrosu ile entegre olacak.
Bilindiği gibi, hatta ait proje yapım ihalesini 975.000 TL teklifi ile kazanan Tekfen Mühendislik ile 29 Aralık 2014 tarihinde sözleşme imzalanmıştı.
Referans: Yatırımlar 1215 / 12 Ocak 2015 (İY)

 

Reklamlar