Diyarbakır B.B. Dağkapı Meydanı – Kayapınar Hastanesi Hafif Raylı Sistem Projesi Müşavirlik ihalesine Haziran ayı içinde çıkılması bekleniyor

Diyarbakır B.B. Dağkapı Meydanı – Kayapınar Hastanesi Hafif Raylı Sistem Projesi Müşavirlik ihalesine Haziran ayı içinde çıkılması bekleniyor


Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca özkaynakla gerçekleştirilecek, “Dağkapı Meydanı – Kayapınar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hafif Raylı Sistem Müşavirlik işleri” ihalesi ile ilgili şartname hazırlık çalışmalarına başlandı.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihaleye Haziran ayı içinde çıkılması bekleniyor.
Ön yeterlikle yapılacak olan ihalede firmalardan Temmuz ayında teknik teklif vermeleri istenecek. Daha sonra yeterli görülen firmalardan mali teklif istenecek.
Müşavirlik ihalesi kapsamında; etüt, proje işleri yapılacak. Hattın yapımına ait kontrolörlük işlerinin müşavirlik ihalesi kapsamında olup olmayacağı önümüzdeki günlerde belirlenecek.

Yapım ihalesi için Dünya Bankası ile teknik görüşmeler sürdürülüyor

Yapım ihalesi ile ilgili finansmanın sağlanabilmesi için Dünya Bankası ile teknik görüşmelerin önümüzdeki günlerde tamamlanması bekleniyor.
300 milyon liralık kredinin tamamı temin edilirse ihale kapsamında araç alımı da yapılacak. Hattın, işletme uzunluğu 13,5 km ve depo bağlantısı 800 m olmak üzere toplam 14,3 km olacak. Proje kapsamındaki hat 18 istasyondan oluşacak. Projeye ait tüm fizibilite çalışmaları tamamlandı.
Referans: Yatırımlar 1231 / 04 Mayıs 2015 (İY)sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar