Elmadağ – Kırıkkale Demiryolu Projesi Altyapı yapım ihalesinin ön seçim sonucu için TCDD’ye yapılan itirazlar reddedildi

TCDD Elmadağ – Kırıkkale Demiryolu Projesi Altyapı yapım ihalesinin ön seçim sonucu için TCDD’ye yapılan itirazlar reddedildi

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 08 Mayıs 2014 günü müracaatları toplanan, “Kayaş – Kırıkkale arası Kesim I (Elmadağ – Kırıkkale) (V7-V9-V10-V15 Viyadükleri hariç) (Km 45+440-74+100) Altyapı İnşaatı yapım” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; Şenbay Madencilik – Özgün Yapı ortak girişimi, TAV Tepe Akfen Yatırım – Özka İnşaat ortak girişimi, Doğuş İnşaat, Tekfen İnşaat ve Mapa İnşaat – Özkar İnşaat – Yertaş İnşaat ortak girişiminin altyapı yapım ihalesinin ön seçim sonucu için TCDD’ye yaptıkları itiraz reddedildi. Bu aşamada firma/ortak girişimlerin KİK’e gidip gitmeyeceği beklenecek.
Bilindiği gibi söz konusu ihalenin ön seçimini kazanan firmalardan 06 Temmuz 2015 gününe kadar teklif vermeleri istenmişti.
Referans: Yatırımlar 1237 / 15 Haziran 2015 (ÖA)

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Konuyla İlgili Firma Çözümleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.