Arifiye – Pamukova Arası 2. Hat Demiryolu Projesi için yapılan itirazını değerlendiren KİK, ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar verdi

TCDD Arifiye – Pamukova Arası 2. Hat Demiryolu Projesi Şenbay Madencilik – Özgün Yapı ortak girişimi ve Aga Enerji – Yedigöze İnşaat ortak girişiminin itirazını değerlendiren KİK, ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar verdi


T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü’nün “Arifiye (131+900) – Pamukova (km 167+500) arası II. hat demiryolu ikmal inşaatı yapım işi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; Şenbay Madencilik – Özgün Yapı ortak girişimi ve Aga Enerji – Yedigöze İnşaat ortak girişiminin itirazını değerlendiren KİK, ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar verdi. Bu aşamada düzeltici işlemlerin yapılması beklenecek.
Sözkonusu ihalenin 13 Ağustos 2015 gününden 16 Eylül 2015 gününe ertelenen son teklif verme tarihinin yeniden ertelenmesi bekleniyor.
Daha önce de Dido-Ray Yapı ve Ultra – Nas İnşaat ortak girişiminin ihalenin ön seçim sonucu için yaptığı itirazını değerlendiren KİK, ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti.
Referans: Yatırımlar 1245 / 10 Ağustos 2015 (ÖA)sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar