Sinan – Batman Demiryolu Deplase Projesi Yapım ihalesini kazanan firma sözleşme için davet edildi

TCDD Sinan – Batman Demiryolu Deplase Projesi Yapım ihalesini kazanan Öztaş İnşaat – Fernas İnşaat ortak girişimi sözleşme için davet edildi

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan Ilısu Barajı ve HES için yapılması gerekli görülen ve 07 Nisan 2015 günü teklifleri toplanan “Sinan – Batman Arasındaki Mevcut Hattın Deplase Edilmesi Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; yaklaşık maliyeti 75.962.374,60 TL olarak belirlenen ihaleyi kazanan Öztaş İnşaat – Fernas İnşaat ortak girişimi sözleşme için davet edildi.
Ortak girişim ile bugünlerde 40.947.157 TL üzerinden sözleşme imzalanacak. Firmanın adresi:
Fernas İnşaat Doğukent Bulvarı 495. Sokak No: 2
Birlik Mahallesi 06610 Çankaya/Ankara
Tel: 0312 426 62 62
Referans: Yatırımlar 1246 / 17 Ağustos 2015 (ÖA)

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.