Sivas – Malatya Demiryolu Etüt proje ve mühendislik ihalesini kazanan firma ile sözleşme imzalandı

TCDD Sivas – Malatya Demiryolu Projesi Etüt proje ve mühendislik ihalesini kazanan Proyapı Mühendislik firması ile sözleşme imzalandı

T.C Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 03 Temmuz 2015 günü mali zarfları açılan, “Sivas (Çetinkaya) – Malatya Demiryolu Etüt, Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; yaklaşık maliyeti 9.302.205 TL olarak belirlenen ihaleyi kazanan Proyapı Mühendislik firması ile 7.287.975 TL üzerinden sözleşme imzalandı. Bilindiği gibi söz konusu ihalede 9 firmanın mali zarfı açılmıştı.
Referans: Yatırımlar 1247 / 24 Ağustos 2015 (ÖA)

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.