Çayyolu Depo Sahası ve Elektromekanik Sistemler Projesi Gerekçeli karara göre 3 firma/ortak girişim değerlendirme dışı bırakılacak

AYGM Çayyolu Depo Sahası ve Elektromekanik Sistemler Projesi Gerekçeli karara göre 3 firma/ortak girişim değerlendirme dışı bırakılacak


Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün (AYGM), “Ankara Metroları Projesi” kapsamındaki “Çayyolu Depo Sahası Yapım ve Elektromekanik Sistemler Temin, Montaj ve İşletmeye Alma Yapımı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; Kolin İnşaat firmasının 12 Ağustos 2015 günü yaptığı itirazı değerlendiren KİK vermiş olduğu düzeltici işlemin gerekçesini yayımladı. Bu gerekçeye göre 3 firma/ortak girişimin teklifinin değerlendirme dışı bırakılmasına karar verildi. Söz konusu firma/ortak girişimler şöyle:
1. Özgün İnşaat
2. Comsa – Doğan Mühendislik
3. KMB Metro – Doğan Aksel İnşaat
AYGM tarafından da daha önce Ankas Grup – Klv İnşaat ortak girişimi, Eferay Yapı – Ermit – Fernas İnşaat ortak girişimi ve Polat Yol Yapı – E+M Elektrik Sistemleri ortak girişimi elenmişti. Bu aşamada kalan 10 firma/ortak girişimin teklifleri ile yeniden değerlendirme yapılacak.
Bilindiği gibi, yaklaşık maliyeti 144.710.287 TL olan ihaleyi 114.800.000 TL ile Kolin İnşaat kazanmıştı.
Referans: Yatırımlar 1255 / 26 Ekim 2015 (ÖA)sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar