Gebze Kuzey – Gebze Gar – Darıca Hafif Raylı Sistem Hattı Projesi Kesin proje çalışmaları tamamlandıktan sonra Belediye ve AYGM arasında devir protokolünün imzalanması bekleniyor

Kocaeli B. B. Gebze Kuzey – Gebze Gar – Darıca Hafif Raylı Sistem Hattı Projesi Kesin proje çalışmaları tamamlandıktan sonra Belediye ve AYGM arasında devir protokolünün imzalanması bekleniyor


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, “Gebze Kuzey – Gebze Gar – Darıca Hafif Raylı Sistem Hattı” projesiyle ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; kesin proje çalışmalarının tamamlanmasından sonra Belediye ve Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) arasında devir protokolünün imzalanması bekleniyor. Devir işlemlerinin tamamlanmasından sonra AYGM’nin projenin yatırım programına alınması için Kalkınma Bakanlığı’na, başvuru yapması bekleniyor.
Bilindiği gibi yaklaşık maliyeti 347.500 TL olan, ön fizibilite etüdünün hazırlanması ihalesini 295.000 TL teklifiyle kazanan Boğaziçi Proje ile 11 Ağustos 2015 tarihinde sözleşme imzalanmıştı.
Referans: Yatırımlar 1246 / 17 Ağustos 2015 (EE)

 sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar