Gebze Kuzey – Gebze Gar – Darıca Hafif Raylı Sistem Hattı Projesi Kesin proje çalışmaları tamamlandıktan sonra Belediye ve AYGM arasında devir protokolünün imzalanması bekleniyor

Kocaeli B. B. Gebze Kuzey – Gebze Gar – Darıca Hafif Raylı Sistem Hattı Projesi Kesin proje çalışmaları tamamlandıktan sonra Belediye ve AYGM arasında devir protokolünün imzalanması bekleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, “Gebze Kuzey – Gebze Gar – Darıca Hafif Raylı Sistem Hattı” projesiyle ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; kesin proje çalışmalarının tamamlanmasından sonra Belediye ve Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) arasında devir protokolünün imzalanması bekleniyor. Devir işlemlerinin tamamlanmasından sonra AYGM’nin projenin yatırım programına alınması için Kalkınma Bakanlığı’na, başvuru yapması bekleniyor.
Bilindiği gibi yaklaşık maliyeti 347.500 TL olan, ön fizibilite etüdünün hazırlanması ihalesini 295.000 TL teklifiyle kazanan Boğaziçi Proje ile 11 Ağustos 2015 tarihinde sözleşme imzalanmıştı.
Referans: Yatırımlar 1246 / 17 Ağustos 2015 (EE)

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.