İzmir – Kemalpaşa Lojistik Merkezi Projesi 2. Aşama yapımı ihalesinin şartname hazırlık çalışmaları tamamlandıAYGM İzmir – Kemalpaşa Lojistik Merkezi Projesi YİD modeli ile gerçekleştirilecek olan 2. Aşama altyapı, üstyapı ve sosyal donatıların yapımı ihalesinin şartname hazırlık çalışmaları tamamlandı

Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) tarafından YİD modelli, “İzmir – Kemalpaşa Lojistik Köyü 2. Aşama Altyapı, Üstyapı ve Sosyal Donatılar Projesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; ihale ile ilgili şartname hazırlık çalışmaları tamamlandı. Yetkililer, AYGM Genel Müdür onayından sonra ilan yapılabileceğini kaydettiler. Proje tamamlandığında ilk defa karayolu-demiryolu-otoban bağlantılı bir lojistik köy kurulmuş olacak. Lojistik köy demiryolu bağlantısı ile deniz hattına kavuşacak. Türkiye’nin yükleri burada toplanıp, buradan dağıtılacak ve Ege’deki birçok organize sanayi bölgesi lojistik hatta bağlanacak. Yapılacak olan lojistik köyde gümrüklü bölge olacak.
Referans: Yatırımlar 1253 / 12 Ekim 2015 (ÖA)

Reklamlar