Kabataş – Mecidiyeköy – Mahmutbey raylı ulaşım toplu taşıma sistemi için araç alımı ihalesi sonuçlandı

İstanbul B. B. Kabataş – Mecidiyeköy – Mahmutbey raylı ulaşım toplu taşıma sistemi için araç alımı ihalesi sonuçlandı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü’nce 04 Ağustos 2015 günü teklifleri toplanan, “Kabataş – Mecidiyeköy – Mahmutbey Raylı Ulaşım Toplu Taşıma Sistemi 75 adet (4 araçlı) metro dizisi, toplam 300 adet metro aracı temini ve işletmeye alma işi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; yaklaşık maliyeti 355.000.000 € olarak belirlenen ihaleyi 277.200.000 € teklifi ile Changchun Railway Vehicles Co. Ltd. kazandı. Yasal sürecin dolmasından sonra firma ile sözleşme imzalanması bekleniyor. Bilindiği gibi Construcciones Y Auxillar De Ferrocarriles ve Mitsubishi Corporation firmalarının teşekkür mektubu sunduğu ihaleye 4 firma teklif vermişti.
Referans: Yatırımlar 1245 / 10 Ağustos 2015 (EE)


sohbet

Feza.Net

1 Comment

  1. la hani bizde yapmaya başlamıştık ne oldu vazmı geçtik eğer biz bu metro araçlarını bu ülkede üretimiyorsak bütün ünüversitelerden mühendislik bölümlerini kapatalım gitsin hiç bir işe yaramayan o kağıt parçalrını diploma diye satmaktan vavgeçelim

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar