Kabataş – Mecidiyeköy – Mahmutbey Raylı Sistemi Araç Alımı İhalesi sonucu için KİK'e itirazda bulunuldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kabataş – Mecidiyeköy – Mahmutbey Raylı Ulaşım Toplu Taşıma Sistemi için Araç Alımı İhalesi Hyundai Eurotem Company ve Alstom Transport ihalenin sonucu için KİK’e itirazda bulundu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü tarafından 04 Ağustos 2015 günü teklifleri toplanan, “Kabataş – Mecidiyeköy – Mahmutbey Raylı Ulaşım Toplu Taşıma Sistemi 75 adet (4 araçlı) metro dizisi, toplam 300 adet metro aracı temini ve işletmeye alma işi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; Hyundai Eurotem Company ve Alstom Transport SA, 25 Kasım 2015 günü ihalenin sonucu için KİK’e itirazda bulundu. Bu aşamada KİK kararı beklenecek.
Bilindiği gibi yaklaşık maliyeti 355.000.000 € olarak belirlenen ihaleyi 277.200.000 € teklifi ile Changchun Railway Vehicles Co. Ltd. firması kazanmıştı. Construcciones Y Auxillar De Ferrocarriles ve Mitsubishi Corporation firmalarının teşekkür mektubu sunduğu ihaleye 4 firma teklif vermişti.
Referans: Yatırımlar 1259 / 23 Kasım 2015 (EE)sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar