Arifiye – Pamukova Arası 2. Hat Demiryolu Projesi ihalesini kazanan firma belli olduTCDD Arifiye – Pamukova Arası 2. Hat Demiryolu Projesi Unitek İnşaat – Tur İnşaat ortak girişimi Mahkemeyi kazandı

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün, “Arifiye (131+900) – Pamukova (km 167+500) arası II. hat demiryolu ikmal inşaatı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; KİK’in vermiş olduğu karar üzerine Mahkemeye başvuran Unitek İnşaat – Tur İnşaat ortak girişimi Mahkemeyi kazandı. Mahkeme KİK tarafından alınan Unitek İnşaat – Tur İnşaat ortak girişiminin ön yeterlilik listesinden çıkarılması ile ilgili olan KİK kararının iptaline karar verdi. Bu aşamada KİK ortak girişimin iş deneyim belgesi yeniden inceleyecek. Kararın TCDD’ye ulaşmasından sonra ise yeniden değerlendirme yapılacak ve söz konusu ortak girişimin kısa listeye alınıp alınmayacağı belli olacak.
Bilindiği gibi ihalenin daha önce 23 Ekim 2015 gününden 23 Kasım 2015 gününe ertelenen son teklif verme tarihi bu kez de 23 Aralık 2015 tarihine ertelendi.
Referans: Yatırımlar 1259 / 23 Kasım 2015 (ÖA)

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.