Arifiye – Pamukova Arası 2. Hat Demiryolu Projesi Son teklif verme tarihi yeniden ertelenecekTCDD Arifiye – Pamukova Arası 2. Hat Demiryolu Projesi Son teklif verme tarihi yeniden ertelenecek

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün, “Arifiye (131+900) – Pamukova (km 167+500) arası II. hat demiryolu ikmal inşaatı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; ihalenin daha önce 23 Kasım 2015 gününden 23 Aralık 2015 gününe ertelenen son teklif verme tarihinin yeniden ertelenmesi bekleniyor.
Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde KİK’in vermiş olduğu karar üzerine Mahkemeye başvuran Unitek İnşaat – Tur İnşaat ortak girişimi Mahkemeyi kazanmıştı ve mahkeme KİK tarafından alınan Unitek İnşaat – Tur İnşaat ortak girişiminin ön yeterlilik listesinden çıkarılması ile ilgili olan KİK kararının iptaline karar vermişti. Bu aşamada KİK ortak girişimin iş deneyim belgesi yeniden inceleyecek. Kararın TCDD’ye ulaşmasından sonra ise yeniden değerlendirme yapılacak ve söz konusu ortak girişimin kısa listeye alınıp alınmayacağı belli olacak.
Referans: Yatırımlar 1261 / 07 Aralık 2015 (ÖA)

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.