Çayyolu Depo Sahası ve Elektromekanik Sistemler Projesi montaj ve işletmeye alma işleri ihalesinin sonucuna itirazda bulunulduAYGM Çayyolu Depo Sahası ve Elektromekanik Sistemler Projesi Özgün İnşaat Temin, montaj ve işletmeye alma işleri ihalesinin sonucu için KİK’e, Comsa – Doğan Mühendislik AYGM’ye itirazda bulundu

Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün (AYGM), “Ankara Metroları Projesi” kapsamındaki “Çayyolu Depo Sahası Yapım ve Elektromekanik Sistemler Temin, Montaj ve İşletmeye Alma Yapımı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; Özgün İnşaat söz konusu ihalenin sonucu için KİK’e, Comsa – Doğan Mühendislik AYGM’ye itirazda bulundu. Bu aşamada görüştüğümüz yetkililer, Comsa – Doğan Mühendislik ortak girişime yanıt verdiklerini, Mevzuat gereği Kamu İhale Kurumu’na başvurmaları gerektiğini bildirdiklerini kaydettiler. Bu aşamada Özgün İnşaat firmasının itiraz sonucu ve Comsa – Doğan Mühendislik ortak girişimin KİK’e gidip gitmeyeceği beklenecek.
Yaklaşık maliyeti 144.710.287 TL olan ihaleyi 114.800.000 TL teklifi ile yine Kolin İnşaat kazandı.
Bilindiği gibi, söz konusu ihaleyi daha önce de Kolin İnşaat kazanmıştı.
Referans: Yatırımlar 1259 / 23 Kasım 2015 (ÖA)

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.