Dudullu – Bostancı Metro Hattı Projesi inşaat ve elektronik işleri İhale sonucu için KİK’e itirazda bulunulduİstanbul Büyükşehir Belediyesi Dudullu – Bostancı Metro Hattı Projesi Doğuş İnşaat firması ve Salini Impregilo SpA – Özgün İnşaat ortak girişimi, inşaat ve elektronik işleri, yeraltı aktarma merkezleri, depo alanı ile yönetim binası ve kontrol merkezi inşaatı ihalesinin sonucu için KİK’e itirazda bulundu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Eylül 2015 günü teklifleri toplanan, “Dudullu – Bostancı Metrosu İnşaat ve Elektronik İşleri, Yeraltı Aktarma Merkezleri (Otoparklar), Depo Alanı ile Yönetim Binası ve Kontrol Merkezi İnşaatı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; Doğuş İnşaat firması ve Salini Impregilo SpA – Özgün İnşaat ortak girişimi ihalenin sonucu için KİK’e itirazda bulundu. Bilindiği gibi, yaklaşık maliyeti 758.774.349,25 euro olarak belirlenen ihaleyi 558.800.000 euro teklifiyle Kalyon İnşaat – Kolin İnşaat – Şenbay Madencilik ortak girişimi kazanmıştı. İhaleye 9 firma teklif vermişti.
Referans: Yatırımlar 1258 / 16 Kasım 2015 (İY)

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.