Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı araç alımı ihale sonucuna itirazda bulunuldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı için Araç Alımı İhalesi Siemens Sanayi A.Ş. de ihalenin sonucu için KİK’e itirazda bulundu


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü tarafından 04 Ağustos 2015 günü teklifleri toplanan, “Kabataş – Mecidiyeköy – Mahmutbey Raylı Ulaşım Toplu Taşıma Sistemi 75 adet (4 araçlı) metro dizisi, toplam 300 adet metro aracı temini ve işletmeye alma işi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; Siemens Sanayi A.Ş. de söz konusu ihalenin sonucu için KİK’e itirazda bulundu.
Bilindiği gibi Hyundai Eurotem Company ve Alstom Transport SA da ihalenin sonucu için KİK’e itirazda bulunmuştu. Bu aşamada KİK kararları beklenecek.
Yaklaşık maliyeti 355.000.000 € olarak belirlenen ihaleyi 277.200.000 € teklifi ile Changchun Railway Vehicles Co. Ltd. firması kazanmıştı. Construcciones Y Auxillar De Ferrocarriles ve Mitsubishi Corporation firmalarının teşekkür mektubu sunduğu ihaleye 4 firma teklif vermişti.
Referans: Yatırımlar 1260 / 30 Kasım 2015 (EE)sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar