Samsun Tramvay Hattında Yaşanan Kazalar (Video)Samsun Tramvay Hattında Yaşanan Kazalar :Samsun’da Hafif Raylı Sistemde meydana gelen trafik kazaları güvenlik kameralarına yansıdı.

Güvenli ve konforlu kent içi ulaşım araçlarından bir tanesi olan Hafif raylı sistem taşımacılığı Samsun’da da gün geçtikçe gelişiyor. Hafif raylı sistemde meydana gelen kazaların çoğunluğu yayaların ve sürücülerin dalgınlığı ya da sabırsız oluşlarından meydana geliyor.

Hafif raylı sistemde meydan gelen kazaları önlemek amacıyla büyük özveriyle çalışan bir ekip olduklarını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş Anonim Şirketi Genel Müdürü Kadir Gürkan, buna rağmen vatandaşların dikkatsiz davrandıklarını söyledi.

Gürkan, “Günlük kent içi yolcu taşımacılığını hafif raylı sistem araçlarımızla yaparken özellikle 8 tane araçlı hemzemin geçitlerimizde sabırsızlıktan, dikkatsizlikten, acelecilikten yaşanan aksaklıklar oluyor. Tramvaylarla araçlarımızın teması, bazen istasyonda inen yolcularımızın dikkatsizliği sonucu yaya temasıyla karşılaşılabiliyor. Bugüne kadar çok şükür can kaybıyla sonuçlanan bir araç ve yaya temasımız olmadı. Ancak bunu da operasyon merkezimiz, güvenlik görevlilerimiz ve araçlarımızı süren vatmanlarımızın dikkati ve özverisinin de büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Vatandaşlarımızın Hemzemin geçitlerinde, istasyonlarda ve yaya hemzeminlerinde görevlerimizin talimatlarına, istasyonlarda ve araçlarda yapılan anonslara kulak vermelerini ve dikkat etmelerini istiyoruz” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!1 Yorum

  1. “Alışmamış k…. don durmazmış..” vatandaş raylı sistemi görmemiş, alışmamış ki, gereklerini yerine getirebilsin. Uyarı levhaları da EKSİK. Ör.: “dikkat DEMİR TEKERLEKLİ ARAÇLARIN DAİMA GEÇİŞ ÜSTÜNLÜĞÜ VARDIR!”. Sadece bizde değil, tüm Dünyada… Mahkemelerde de ıvır, zıvıra gerek yok. Cezalare ve katı tutum, ibret olacak, alışma sürecini hızlandıracaktır! Yoksa şarki usul “yarı hamilelikle” bir yere varamayız!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.