Sivas Demirspor Kulübü 75’inci yılını kutluyor

Sivas Demirspor Kulübü 75’inci yılını kutluyor : 1939 yılında ‘Sivas Cer Atelyesi’ adıyla açılışı yapılan TÜDEMSAŞ hiç zaman kaybetmeden 1940 yılında Sivas Demirspor Kulübünü kurar. Amaç, gençleri sokaklardan alıp topluma kazandırmak, beden ve zihin gelişimlerine destek olmaktır. Demirspor Kulübü bünyesinde Futbol, Basketbol, Voleybol, Güreş, Atletizm, Boks, Taekwondo branşlarında sporcu yetiştirilir. Sivas için bir spor okulu statüsünde olan kulüpte, Güreş alanında uluslararası başarılar elde edilir. Sivas Demirsporlu gençler katıldıkları bir çok müsabakadan madalyalarla dönerler.

Futbol branşında, hem Sivasspor’a hem de diğer kulüplere birçok sporcu yetiştiren Demirspor’da kimler forma giymedi ki: Çeviklikte emsali bulunmaz Kedi Erol, sırım gibi endamıyla Kara Hayri, sahayı Western filmlerinin yıldızları gibi arşınlayan Kovboy Lütfi, takım iyi gitmediğinde hakkında “Ya Medet” diye tezahürat yapılan Medet Saygın gibi efsaneler…

Birçok branşta ülkemizin bayrağını uluslararası müsabakalarda dalgalandıran, Başkanlığını TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray KOÇARSLAN’ın yaptığı Sivas Demirspor Kulübü’nün bugüne kadar elde ettiği kupa, madalya ve ödüllerin bir kısmını TÜDEMSAŞ müzesinde görmeniz mümkün.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

1 Comment

  1. Merhabalar; Sivas Demirspor başkanlığına değerli başkanım değerli
    çalışanlar hobi olarak yapmış olduğum Türkiye ligleri forma koleksiyonuma
    Demirspor olarak Ankara Demirspor Adana Demirspor katılmıştır şimdi sizlerden
    tarafıma Sivas Demirspor formasını arz ederim iyi çalışmalar
    bilgilerinize ve ilginizine teşekkürlerimi arz ederim

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.