Üç Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi Etüt, proje ve mühendislik ihalesi ile ilgili erteleme talepleri alınıyor

AYGM Üç Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi Etüt, proje ve mühendislik ihalesi ile ilgili erteleme talepleri alınıyor


Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan (AYGM), “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi Etüt, Proje ve Mühendislik Hizmetleri” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; AYGM, ön seçim son müracaat tarihi 14 Aralık 2015 olarak ilan edilen ihale ile ilgili firmalardan erteleme talepleri alıyor.
Bu aşamada görüştüğümüz yetkililer, konu ile ilgili değerlendirmelerin sürdürüldüğünü kaydettiler.
Dokümanlar, 200 TL karşılığında aşağıdaki adresten mesai saatleri içinde temin edilebilir.
AYGM
Emek Hakkı Turayliç No: 5
06338 Emek Çankaya/Ankara
Tel: 0312 203 16 37

İhale Hakkında Bilgi

İhale, gerek 3 katlı büyük İstanbul Tüneli, gerek hızlı metro ve gerekse karayolu kesimleri için alternatifli güzergah etütlerinin yapılması, projenin hayata geçirilmesi sürecinde gerek yapım çalışmaları için gereken ve gerekse işletme döneminde ihtiyaç duyulacak diğer yapıların da belirlenmesi ve yerlerinin tespit edilmesi, belirlenen güzergah üzerindeki yapıların ön projelerinin geliştirilmesine yönelik karada, denizde ve haliç geçişinde zemin etütlerinin yapılması, boğaz geçişi boyunca batimetrik ölçümlerin yapılması ve deniz haritalarının hazırlanması, kara kesiminde yer alan hızlı metro istasyonları ve depo sahası ile ana şaft ve tranzisyon yapıları ve karayolu bağlantı kavşaklarının geodezik ölçümlerinin yapılması ve haritasının çıka-rılması, elektromekanik sistemlerinin belirlenmesi, yapım ve işletme maliyet tahminlerinin oluşturulması, mali ve ekonomik fizibilite etütlerinin yapılması, imar plan tadilat paftalarının hazırlanması, YİD Kanunu’na uygun yapım ihale dosyalarının hazırlanması işlerini kapsıyor. Etüt, proje işlerinin tamamlanmasından sonra da YİD modelli yapım ihalesinin süreci başlayabilecek.
Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda söz konusu proje için hazırlanan Proje Tanıtım Dosyası (PTD) ÇŞB’ye sunulmuştu. Bakanlık raporu inceleyerek, değerlendirmiş ve ÇED gerekli değildir kararı vermişti.
Referans: Yatırımlar 1258 / 16 Kasım 2015 (ÖA)sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar