İZBAN Torbalı’da Gayrimenkul Sektörü HareketlendiİZBAN Torbalı’da Gayrimenkul Sektörü Hareketlendi :2016 yılında gayrimenkul sektörü hareketlendi,İzmir’in en hareketli bölgelerinin başında gelen Torbalı’da her yıl binlerce konut inşa ediliyor.

Yeni yılla birlikte birçok sektör hareketlendi. Bunlar başında ise gayrimenkul sektörü geliyor. 2016 yılıyla birlikte daha da hız kazanan sektör, hem İZBAN’ı hem de konut kredilerinin düşmesini bekliyor.

İZMİR’de inşaat sektörünün en hareketli bölgelerinin başında gelen Torbalı’da her yıl binlerce konut inşa ediliyor. 200’e yakın müteahhidin faaliyet gösterdiği ilçeye, çevre il ve ilçelerden de yatırımcılar akın ediyor. İlçenin inşaat sektöründeki payından nasibini almak isteyenler, yatırımlarını buraya kaydırıyor. 2016’yla birlikte hem inşaat hem de gayrimenkul sektörünün hareketli olduğunu vurgulayan Hortuna Emlak’ın sahibi Mehmet Dinç: “Gayrimenkul sektörü gün geçtikçe hareketliliğini arttırıyor. Genel seçimler nedeniyle durgunlaşan piyasa eski günlerine geri döneceğinin sinyallerini veriyor. İZBAN seferleri başladığı zaman özellikle İzmir’den hem yatırımcıların hem de vatandaşların ilçeye akın etmesini bekliyoruz. Zaten İzmir’in köklü kuruluşları ilçede yatırım yapıyor. Bu piyasanın daha da hareketlenmesini sağlıyor” dedi.

PASTA ÇOK BÜYÜK

Son yıllarda büyük bir gelişimin yaşandığı Torbalı’da yatırımların ardı arkası kesilmiyor.

2000 yılından beri özellikle inşaat sektöründe yaşanan büyüme sayesinde, ilçenin cazibesi de giderek arttı. Torbalı’da sayıları artan fabrikalarla birlikte yoğun bir göçün yaşanmasıyla hareket kazanan sektör, altın dönemini yasıyor. İlçedeki müteahhit şayisi 200’ü bulurken her ay ortalama bin adet evin tapusu el değiştirdi. Süper lüks dairelerin bulunduğu ilçede. konutlar 150 ile 400 bin lira arasında alıcı buluyor. Son dönemlerde İzmir’den Torbalı’ya gelenlerin sayısında da büyük bir artış yaşanıyor. İZBAN ile bu ilginin daha da yükselmesi bekleniyor. Binlerce konutun inşa edildiği Torbalı, çevre il ve ilçelerdeki firmaların da ilgisini çekiyor.

KONUT KREDİLERİ DÜŞMELİ

Geçtiğimiz yıl yüzde 30 değer kazanan ilçedeki gayrimenkuller, Torbalı’nın ne kadar büyüdüğünü ve değer kazandığını gösteriyor.

Her yıl giderek artan talep, gayrimenkul sektörünün temsilcilerini de sevindiriyor. Geçtiğimiz aylarda yeni yerine taşınan Hortuna Emlak’ın sahibi Mehmet Dinç: “Yeni adresimizle birlikte hizmet kalitemiz arttı. Gayrimenkul alan ve satanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Gelişmeler memnun edici. Satışlar gün geçtikçe artıyor. Konut kredileri istenilen seviyeye çekilirse, satışlar daha da artacaktır. İZBAN seferlerinin de başlamasını dört gözle bekliyoruz. Bu iki önemli unsur, ilçedeki gayrimenkul sektörünü daha da hareketli bir hale sokacaktır” diye konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.