İzmir'de Yaşanan Metro Kazası İle İlgili Açıklama Yapıldı (Video)İzmir’de Yaşanan Metro Kazası İle İlgili Açıklama Yapıldı :İzmir’de sefer yapan metronun vagonlarından biri devrildi. Devrilen vagonda bazı yolcular yaralandı.
İzmir Metrosu’nda bu sabah meydana gelen kazada, yolcu dolu bir vagon devrildi. Kazada bazı yolcular yaralandı. Vagonun, yükleme yapılan bir konteynerin kayarak çarpması sonucu devrildiği belirtildi.
METRO, İŞE GİDEN VATANDAŞLARLA DOLUYDU
Kaza, Metro Bölge İstasyonu mevkisinde yaşandı. Sabah işe giden vatandaşlarla dolu olan metro treni, Fahrettin Altay’dan yola çıktı. Bölge İstasyonu’na vardığında, yan taraftaki depolama alanında yapılan yükleme sırasında raylara doğru devrilen bir konteyner, metro vagonuna çarptı. Devrilen vagonda bazı yolcular yaralandı.
İlk belirlemelere göre kazada ölen veya ağır yaralanan kimse yok. Hafif yaralılar, cankurtaranlarla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.
YARALILAR AYAKTA TEDAVİ EDİLDİ
İzmir Metrosu Genel Müdürü Sönmez Alev, Bölge istasyonu yanında bulunan konteyner parkında taşıyıcı bir vincin, konteyneri metro treninin geçtiği sırada saat 07.50’de hattın içinde düşürdüğünü söyledi. Konteynerin çarpmasıyla Evka-3 yönü güzergahına giden metro treninin ilk vagonunun yan yattığını belirten Alev, “Yolcularımızdan hafif şekilde yaralananlar oldu. Sağlık ekiplerimiz tarafından ayakta tedavileri gerçekleştirildi. Yolcular tahliye edildi. Fahrettin Altay yönünden gelen diğer metro setleri Sanayi İstasyonu’na kadar çalıştı. Buradan yolcularımızı Evka-3 ve Bornova yönüne ESHOT otobüsleriyle taşıdık. Yan yatan vagonu Emniyetin olayla ilgili çalışmasını bitirdikten sonra kaldıracağız. Ulaşımda aksamaması için tek hat üzerinden karşılıklı olarak saat 08.30’den itibaren seferlere başladık” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.