Konya – Karaman – Ulukışla 2 Hat Kesimi Sinyalizasyon ve Telekomünikasyon Projesi Düzeltici işlem çalışmalarına başlandıTCDD Konya – Karaman – Ulukışla 2 Hat Kesimi Sinyalizasyon ve Telekomünikasyon Projesi Düzeltici işlem çalışmalarına başlandı
T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 29 Aralık 2014 günü teklifleri toplanan, “Konya – Karaman – Ulukışla 2 Hat Kesimi Sinyalizasyon ve Telekomünikasyon Sistemleri Yapımı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihale ile ilgili düzeltici işlem çalışmalarına başlandı. Çalışmaların tamamlanmasından sonra sonuç tekrar açıklanacak. Bilindiği gibi daha önce ihalenin sonucu için Transsignalstroy A.Ş – Kolin İnşaat ortak girişimi KİK’e itirazda bulunmuştu ve KİK ortak girişimin itirazını reddetmişti. Bu aşamada ortak girişim Mahkeme’ye başvurmuş ve KİK’in almış olduğu karar Mahkeme tarafından iptal edilmişti. KİK de söz konusu ihale ile ilgili düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti.
Yaklaşık maliyeti 94.594.400 € olarak belirlenen ihaleyi 55.490.984 € teklifi ile Savronik Elektronik – Savronik Sistemleri Taahhüt A.Ş. firması kazanmıştı.
Referans: Yatırımlar 1261 / 07 Aralık 2015 (ÖA)

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.