Yüksek Hızlı Test Treni Alımı İhalesinin 2016 yatırım programına alınması bekleniyorTCDD Yüksek Hızlı Test Treni Alımı İhalesi Projenin 2016 yılı yatırım programına alınması bekleniyor
T.C Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Ankara-İstanbul Süper Hızlı Tren Projesi’nde kullanılmak üzere 1 adet yüksek Hızlı Test Treni Alımı” projesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu projenin 2016 yılı yatırım programına alınması için Kalkınma Bakanlığı’na başvuruldu. Kalkınma Bakanlığı’nın test treni için talep edilen 71 milyon TL ‘lik ödeneği düşük buldu ve araştırma yapılmasını istedi. Yeniden yapılacak çalışmalar sonrası başvuru kabul edilirse proje de 2016 yılı Yatırım Programı’na dahil edilecek. Alınacak yeni test treninin 4 vagonlu ve 385 km hıza uygun olması hedefleniyor. Tren önümüzdeki günlerde Yap-İşlet-Devret (YİD) modeli ile gerçekleştirilecek olan Ankara-İstanbul Süper Hızlı Tren Projesi testlerinde kullanılacak. (ÖA)

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.