Arifiye – Pamukova Arası 2. Hat Demiryolu Projesi Son teklif verme tarihi yine ertelendiTCDD Arifiye – Pamukova Arası 2. Hat Demiryolu Projesi Son teklif verme tarihi bu kez de 10 Mart 2016 gününe ertelendi
T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün, “Arifiye (l3l+900) – Pamukova (km 167+500) arası Il. hat demiryolu ikmal inşaatı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; ihalenin daha önce 13 Ocak 2016 gününden 04 Şubat 2016 gününe enelenen son teklif verme tarihi bu kez de 10 Mart 2016 gününe ertelendi.
Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde KİK’in vermiş olduğu karar üzerine Mahkeme’ye başvuran Unitek İnşaat – Tur İnşaat onak girişimi kazanmış ve mahkeme KİK tarafından alınan Unitek İnşaat – Tur İnşaat ortak girişiminin ön yeterlilik listesinden çıkarılması ile ilgili olan KİK kaıarmm iptaline karar vermişti.
Sonuç olarak Unitek İnşaat – Tur İnşaat ortak girişimi yeniden kısa listeye almdı ve Dido-Ray Yapı firması kısa listeden çıkarıldı.
Referans: Yatırımlar 1264/ 28 Aralık 2015 (ÖA)

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.