3. Havalimanı Raylı Sistem Bağlantısı Hattının yapımı ve araç alımı için ihale hazırlıkları sürüyorAYGM İstanbul 3. Havalimanı Raylı Sistem Bağlantısı Projesi Hattın yapımı ve araç alımı için önümüzdeki aylarda şartname hazırlık çalışmalarına başlanacak
Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) tarafından gerçekleştirilecek olan, “İstanbul 3. Havalimanı Raylı Sistem Bağlantısı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; söz konusu hattın yapımı ve hafif rayh araç alımı için önümüzdeki aylarda şartname hazırlık çalışmalanna başlanacak. Bu yıl içinde de ihaleye çıkılması planlanıyor. Araç sayısının önümüzdeki aylarda netleşmesi bekleniyor.
Bilindiği gibi hattın etüt ve proje işleri ihalesini Yüksel Proje kazanmıştı. Yaklaşık maliyeti 14.625.440 TL olan ihalede 27 Temmuz 2015 günü 12.987.330,00 TL üzerinden sözleşme imzalanmıştı. Bu aşamada Yüksel Proje firması Ağustos ayından bu yana etüd işlerini sürdürüyor. Mart ayı sonunda projelerin AYGM’ye teslim edilmesi planlanıyor.
Referans: Yatımnlar 1262 / 14 Aralık 2015 (ÖA)

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.