Bilecik Bozüyük Lojistik Köy Projesinin Mahkeme Aşaması Tamamlandı

Bilecik Bozüyük Lojistik Köy Projesinin Mahkeme Aşaması Tamamlandı :Bozüyük Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent,Bozüyük Lojistik Köy projesiyle ilgili açıklama yaptı.
Bozüyük Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent, mahkeme aşaması tamamlanan Bozüyük Lojistik Köy projesinin önümüzdeki aylarda hayata geçirileceğini belirtti.
Türkiye çapında toplamda 19 noktada lojistik köy kurulmasının planlandığını ifade eden Levent, “Bozüyük Lojistik Köyü ilk aşamada 390 bin metrekarelik bir alanda yapılacak. En son kamulaştırma izinleriyle yaklaşık 650 bin metrekarelik bir alan olarak yeniden projelendirildi. Bu proje ilçedeki sanayi kuruluşlarının yanı sıra yine Bozüyük OSB ve Oklubalı Köyü bölgesinde yer alan tüm fabrikaların lojistik ihtiyaçları karşılanacak” dedi. Proje tamamlandığında yaklaşık 2 milyon ton taşıma kapasiteli bir tesis kazanılacağını vurgulayan Levent, “Sanayi ürünleri daha güvenilir ve uygun maliyetlerle ihraç edilecek. Fabrikaların mamul ürünleri, seramik yalıtım malzemeleri, demir çelik ürünleri ve inşaat ürünleri konteynırlarla taşınacak. Lojistik Köy’de 4 yükleme boşaltma rampası, yükleme boşaltma yolları, otomatik boşaltma ve tehlikeli madde boşaltma yolları, stok alanları, konteynır sahaları ve TIR parkları kurulacak. Ayrıca Lojistik Merkez Müdürlüğü, sosyal tesisler ve antrepo alanları da oluşacak” diye konuştu.
Bozüyük’ün ulaşım güzergâhlarının merkezi ve kavşak noktaları arasında yer aldığını kaydeden Levent,”Lojistik Merkezi’nin hayata geçmesiyle bu mevcut coğrafi avantaj daha da cazip bir hale gelecek. Bölgemizde yatırım yâpacak firmalar için bu özellikle bir tercih sebebi olacak” ifadesini kullandı.
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar