Dudullu – Bostancı Metro Hattı Projesi KİK 'in verdiği düzeltici işleme ait gerekçeli karar belediyeye ulaştı

İstanbul 3.3. Dudullu – Bostancı Metro Hattı Projesi KİK ‘in verdiği düzeltici işleme ait gerekçeli karar belediyeye ulaştı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Eylül 2015 günü teklifleri toplanan, “Dudullu – Bostancı Metrosu İnşaat ve Elektronik İşleri, Yeraltı Aktarma Merkezleri (Otoparklar), Depo Alanı ile Yönetim Binası ve Kontrol Merkezi İnşaatı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; Doğuş İnşaat firmasının ve Salini Impregilo SpA – Özgün İnşaat ortak girişiminin ihalenin sonucu için yaptığı itirazın değerlendirilmesinden sonra KİK’in verdiği düzeltici işleme ait gerekçeli karar belediyeye ulaştı.
KİK kararma göre; Salini Impregilo SpA – Özgün İnşaat ve Yapı Merkezi İnşaat – Yenigün İnşaat ortak girişimlerinin tekliflerinin değerlendirme dışı bırakılması ve bu aşamadan sonraki işlemlerin mevzuata uygun olarak yeniden gerçekleştirilmesi gerekiyor.
Bilindiği gibi, yaklaşık maliyeti 758.774.349,25 euro olarak belirlenen ihaleyi 558.800.000 euro teklifiyle Kalyon İnşaat – Kolin İnşaat – Şenbay Madencilik ortak girişimi kazanmıştı. İhaleye 9 Fımıa teklifvermişti.
Referans: Yatırımlar 1268/ 25 Ocak 2016 (İY)Demiryolu Haberleri Ara

1 Comment

  1. Peki sonuç ne? Hangi işlemler tekrar edilecek, ihale tamamen mi yenilenecek?

Yorumlar