Fahrettin Altay – Narlıdere İstihkam Okulu Arası HRS Projesi için ÇED gerekli değildir kararı verildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Fahrettin Altay – Narlıdere İstihkam Okulu Arası HRS Projesi ÇED gerekli değildir kararı verildi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, “Fahrettin Altay – Narlıdere İstihkam Okulu Hafif Raylı Sistem Yapımı ihalesi için ÇED gerekli degildir kararı verildi. ÇED raporu Mavi Çevre Proje tarafından hazırlanan projenin maliyeti 734.325.000 TL olarak belirlendi.
AYGM Fahrettin Altay – Narlıdere İstihkam Okulu Arası HRS Projesine ait raporları onaylamıştı. Çalışmaların tamamlanmasından sonra da bu yıl yapım ihalesine çıkılması planlanıyor.
Proje kapsamında Falırettin Altay – Narlıdere arasındaki birinci aşama 4,5 km ve 5 istasyon. Narlıdere – lstihkam Okulu arasındaki ikinci aşama 6 km uzunluğunda 4 istasyon olınak üzere toplam 10,5 km ve 9 istasyon olacak. Fahrettin Altay – İstihkam Okulu Hattı planlanan istasyonlar şöyle.
1. Balçova
2. Çağdaş
3. Dokuz Eylül
4. Güzel Sanatlar
5. Narlıdere
6. Siteler
7. Kaymakamlık
8. Lojman
9. İstihkam
Mevcut sistemin devamı olarak planlanan hattın inşaatı, iki aşama olarak yürütülecek olup, 2020 yılında F.Altay- Narlıdere hattımn, 2025 yılında ise Narlıdere- İstihkam Okulu hattının devreye alınarak projenin tamamlanması planlanmaktadır.
Şartnameler ilanın yayımlanmasından sonra bedeli karşılığında aşağıdaki adresten temin edilebilecek.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Tel: 0232 293 16 51
Bilindiği gibi ihalenin fizibilite raporu ve ihale dokümanları ile uygulama projeleri hazırlanması işini kazanan Prota Mühendislik ile 17 Haziran 2015 günü 1.981.715 TL üzerinden sözleşme imzalanmıştı.
İlk yorum yapan olun

Yorumlar