Antalya’da Yapılması Planlanan 3. Etap Raylı Sistem HattıAntalya’da Yapılması Planlanan 3. Etap Raylı Sistem Hattı :Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ikinci etap raylı sistemin 23 Nisan’da tamamlanmış olacağını, 3’üncü etap çalışmalarının da bittiğini ihalesinin ise haziran ya da temmuz aylarında yapılmasının planlandığını bildirdi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ikinci etap raylı sistemin 23 Nisan’da tamamlanmış olacağını, 3’üncü etap çalışmalarının da bittiğini ihalesinin ise haziran ya da temmuz aylarında yapılmasının planlandığını bildirdi.

AK Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen Konuksever Mahallesi Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Türel, projeler ve yatırımlar hakkında bilgi verdi. 3’üncü etap raylı sistem hattının bir kolunun da Konuksever Mahallesi’nden geçeceğini belirten Türel, “Konuksever’e tren geliyor gözünüz aydın. Aksu-Meydan arasındaki raylı sistem ikinci etabı EXPO’nun açılış tarihi 23 Nisan’a kadar tamamlanmış olacak. 3’üncü etap çalışmalarımız da bitti. İhalesini haziran, temmuz gibi yapmayı planlıyoruz” dedi.

Eski Varsak Belediyesi önünden başlayacak 3’üncü etap raylı sistem hattının bir kolunun, Sakarya Bulvarı’ndan Antalya Otogarı istikametine döneceğini, Akdeniz Üniversitesi, Meltem Mahallesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gideceğini kaydeden Türel, “Diğer bir kolu da Yeşilırmak ve Kızılırmak caddelerinden Konuksever’e inecek. Karacaoğlan Caddesi devamında Atatürk Devlet Hastanesi’nin orada birinci etap ile buluşarak, tam bir ağ oluşturacak” diye konuştu.

Türel, inşaat çalışmalarına 2017 yılı başında başlamayı hedefledikleri raylı sistemi, 2 yıl içinde bitirmeyi planladıklarını kaydetti.

Boğaçayı Projesi

Boğaçayı, Konyaaltı, Kurvaziyer Liman, Tünektepe Teleferik projelerinin esnafa da büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Türel, sadece Boğaçayı Projesi’nde 10 bin kişinin “ekmek sahibi” olacağını söyledi.

Muhalefetin “Bunların Antalya’ya ne faydası var?” diye sorduğunu ifade eden Türel, “Eğer bir proje içinde 10 bin kişiye iş kapısı açıyorsa benim size diyecek bir sözüm yok. Bunu anlamakta zorlanıyorlar, çünkü bu projeleri bizden önce yapamamışlar” dedi.

Atatürk Parkı’ndaki kiralama sorunu

Atatürk Parkı’nda yer alan işletme sahipleriyle de bir araya gelen Türel, hukuki süreçte sona geldiklerini, Antalya Defterdarlığı ile yapılacak görüşmelerin ardından Atatürk Parkı esnafıyla bir araya gelerek kiralama sorununu çözeceklerini kaydetti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.